ARAMA
Detaylı ürün arama için tıklayınız
SATIŞ TEMSİLCİNİZ
En yakın satış temsilciniz
ONLINE KATALOG
İncelemek için tıklayınız
Teknovet

Üretim Tesisi

Teknovet > Kurumsal > Üretim Tesisi
Üretim Tesisi

ÜRETİM TESİSİ

2000 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş olan  Teknovet İlaç, 2016 Ocak ayı itibari ile üretimine Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan yeni üretim tesisinde devam etmektedir.

Çerkezköy Üretim tesisi güncel İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (GLP) kurallarına uygun şekilde  11.670 metrekare  kapalı alanda faaliyet göstermektedir.
Üretim tesisinde sıcaklık, nem ve basınç değerleri, 21 CFR Part 11 uyumlu, manuel kontrole ve müdahaleye izin vermeyen tamamen otomatik sistem ile; Bina Yönetim Sistemi (Building Management System - BMS) üzerinden takip edilmektedir. Bu sistemin kurulumu ve validasyonu, konusunda uzman firmalar tarafından yapılmıştır. 
Tesisimiz;
• 190 milyon tablet,
• 15 milyon steril flakon,
• 8 milyon non-steril likit şişe,
• 5 milyon toz şişe,
• 800 bin plastik ambalaj,
• 5 milyon saşe toz üretim kapasitesine sahiptir.

Üretim tesisimizde, Non-Betalaktam,Betalaktam ve Ektoparaziter ürünler farklı binalarda üretilmektedir. Ayrıca, teknik bina ve teknik alanlarımız da üretimden ayrı planlanmış, kolay ve direkt müdahaleye olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.
Teknovet İlaç'ta toz ve tablet üretim işlemleri konteyner sistemi ile kapalı olarak yapılmaktadır. Tablet granülü, yüksek kapasite ve teknik donanıma sahip FBD ile yapılmaktadır.